HydraFacial Ile Profesyonel Cilt Bakımı

Farklı etkenlere bağlı olarak yıpranan ciltlerin yenilenmesi, akne ve lekelerin giderilmesi amacıyla kullanılan bir cilt bakım tekniğidir. Vakum etkisine sahip ileri teknoloji ürünü bir cihaz yardımıyla yapılan işlemler sonucunda cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan bu yöntem, herhangi bir cerrahi işlem veya enjeksiyon gerektirmediği için diğer yöntemlerden ayrılır. Cilt bakımının ağrısız, acısız yapılabilmesini sağlayan hydrafacial cilt bakım yöntemi, cilt yapısına herhangi bir zarar vermeden yenilenmesini sağlar.

Yaşadığı cilt sorunları sebebiyle estetik görünüm kaybı yaşayanların sıklıkla tercih ettiği uygulama, tek bir seansta cildi derinlemesine temizleyerek, cildin olağandan daha parlak, sağlıklı ve daha genç görünmesini sağlar. Hydrafacial cilt bakım tekniği sayesinde aynı seans içerisinde cilt temizliğinin yanı sıra, cilt soyma, nemlendirme, yenileme ve cildin yapısını dış etkilerden korumaya yönelik antioksidan koruma işlemi uygulanabilir. Uygulanan tekniği diğer cilt bakım tekniklerinden ayıran en önemli özellik, vakumlu korteks başlığı sayesinde cildin mikroskobik düzeyde soyulabilmesidir. Bu özellik sayesinde cilt tüm ölü hücrelerden arındırılmakta, cilt yüzeyinde mevcut bulunan kırışıklık ve çizgi oluşumları giderilebilmektedir.

HydraFacial ile Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial cilt bakımı, Hyalüranik asit, antioksidan ve protein içeriğine sahip bulunan peptit solüsyonların cilt altına uygulandığı bir bakım yöntemidir. Uygulama sonrasında daha diri ve sağlıklı bir görünüme kavuşan cilt yapısı canlı, elastik ve genç görünür. Birbirinden farklı birçok bakım işleminin kombine edilerek, tek bir seans içerisinde yapılabilmesini 1xbet kayıt için tıklayın mümkün kılan yöntem oldukça hızlı ve etkili bir cilt bakım tekniğidir. Ağrı ve acı hissi yaşanmadan hücre metabolizmasında değişimler meydana getirerek cildin hızla yenilenmesini sağlayan hydrafacial uygulaması bireyin cilt yapısına en uygun temizleyici solüsyonun seçimiyle başlar.

   1. Aşama

İlk aşamada cilt yapısına uygun olarak seçilen solüsyon uygulama alanına sürülerek cildin yüzeyi ve gözeneklerin yumuşaması sağlanır. Yeterli derecede yumuşama sağlandığında vakum başlığına sahip bulunan cihaz yardımıyla cilt temizliği yapılır.

   2. Aşama

İkinci aşamada bakım öncesi yapılan analizde belirlenerek cilt yapısına ve ciltteki sorunlara uygun olarak seçilen solüsyon kullanılarak cilt beslenir ve üçüncü aşamaya hazır hale getirilir. Cildin uygulamaya hazır hale getirilmesinden sonra cildi beslemek amacıyla sürülen solüsyon, bakım cihazının radyofrekans özelliğine sahip başlığı kullanılarak cilde tamamen yedirilir.

   3. Aşama

Cilde yedirilen solüsyon içerisinde bulunan peptit, antioksidan ve hyalüranik asit kolajen yapıyı harekete geçirerek, cildin nemlenmesi, onarılması ve yenilenmesine uygun zemini oluşturur. Bu aşamada cihazın soğutucu başlığı kullanılarak ciltte şok etkisi yaratılır ve böylece uygulamada kullanılan solüsyonun cilde hapsolması sağlanır.

   Son aşama

Hydrafacial cilt bakımı uygulamasının son aşamasında cilde LED terapisi uygulanarak cilt dokusunun uyarılması sağlanır. LED terapisi gözenekleri sıklaştırarak cildin uzun süre koruyucu etki altında kalmasını sağlar. Hydrafacial ile profesyonel cilt bakımı her yaştan kadın- erkek bireye ve tüm cilt yapılarına 4 mevsim uygulanabilen bir yöntemdir. Özellikle mevsim geçişleri sırasında yıpranmaya açık ciltlerin gördüğü zararları minimum seviyeye indirger ve cildin sürekli nemli kalmasını sağlar.

Hydrafacial Cilt Bakımının Sağladığı Faydalar

Ciltte ortaya çıkan sorunların ana kaynaklarından biri çevresel faktörler olarak görülse de, yüze estetik kazandırmak amacıyla yapılan yüz makyajının hatalı yapılması da önemli bir etkendir. Bunların yanı sıra cilt yapısına uygun olmayan kozmetik ürün kullanılması ve güneşin yaydığı ultraviyole ışınlara uzun süre maruz kalmak da cilt gözeneklerinin kapanmasına, yeterli havayı alamamasına ve nem dengesinin korunamamasına sebep olur. İlerleyen dönemlerde gerekli cilt bakımının yapılmamasına bağlı olarak cilt altında ölü hücre sayısı çoğalır. Böylece yüzeyde kırışıklarla dolu yaşlı ve yorgun bir görünüm ortaya çıkar. Hydrafacial uygulaması yaklaşık yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde ciltte meydana gelen tüm sorunların eş zamanlı olarak giderilmesini sağlar ve uygulama sonrası herhangi bir özel bakım gerektirmez.

Son derece steril klinik ortamlarda, ileri teknoloji ürünü cihaz yardımıyla ve profesyonel cilt bakım uzmanları tarafından yapılan hydrafacial cilt bakımı,

  • Ağrısız, acısız şekilde derinlemesine cilt temizliği ve bakımı sağlar.
  • Her yaştan ve tüm cilt yapılarına sahip kadın-erkek bireye uygulanabilir.
  • Ciltteki tahribatı onarır,
  • Uygulama sırasında cilt tahrişi, şişlik, ödem, kızarıklık oluşmaz
  • Uzun süre etkisini korur
  • Yüzde oluşan kırışıklıkları giderir.
  • Yumuşak, pürüzsüz, canlı ve sağlıklı bir görünüm oluşturur.
  • Yüzde oluşan leke, akne ve siyah noktaları temizler.
  • Nem dengesini koruyarak cildi yağlanmaya karşı koruma altına alır.
  • Ciltteki nem oranını dengeleyerek elastikiyeti artırır.

Hydrafacial profesyonel cilt bakımı herhangi bir cerrahi işlem veya enjeksiyon gerektirmediğinden dolayı, cilt bakımı yapılan birey uygulama sonrasında normal yaşamına dönerek ihtiyaç duyduğu tüm aktiviteleri sürdürebilir.

HydraFacial ile Profesyonel Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer? Kaç Seans Uygulanır?

Cilt bakımı uygulaması öncesi yapılan cilt analizi ve uygun ürünün seçilmesi sonrasında başlayan işlemler yaklaşık yarım saat içerisinde sonlandırılır. Bu süre içerisinde farklı kombinasyonlar uygulanarak çok yönlü bakım sağlayan işlem ciltteki tüm tabakaların derinlemesine temizlenmesini sağlar. Cildi nemlendiren ve besleyerek cilt yapısını yenileyen uygulama ilk seans sonrasında gözle görülür değişimlerin ortaya çıkmasını sağlar. Kozmetik amaçlı uygulamalarda ayda bir kez tekrarlanması önerilen uygulama tedavi amaçlı uygulamalarda birer hafta aralıklarla 4 ila 6 seans şeklinde planlanmaktadır.

Cildin dört mevsimde 365 gün canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayan HydraFacial ile Profesyonel Cilt Bakımı uygulaması, elastik yapıya sahip, ışıl ışıl parıldayan, bakımlı, sağlıklı ve genç cilt yapısı oluşturur.

kaynak: sts estetik

instağram
Pin Share
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir