Lazer Epilasyon Nedir?

Epilasyon, son teknoloji kullanılarak, minimum sürede ağrı ve minimum yan etkisiyle istenmeyen tüylerden güvenilir ve etkin bir şekilde kurtulma yöntemidir.

UYGULAMA;

Kullanılan ışın birbirine paralel giden tek renk ve tek dalga boyunda, gözle görülmeyen ışık demetidir.

Lazer epilasyonlarında genel olarak 3 sistem kullanılmaktadır.

Diode Lazer Epilasyon Nedir?

Diode Lazer Epilasyon, istenmeyen tüyleri en aza indirmek amacıyla tercih edilen bu yöntem, diğer lazer yöntemlerine nazaran daha uzun ışınlara sahiptir. Bu şekilde, koyu renkli kişiler de dahil olmak üzere, etkili sonuçlar vermektedir.

Diode lazer boyuna bakıldığında, 820 nm dalga boyunda olduğu görülür. Bu lazer boyu, diğer lazer boylarına oranla daha derinlere inme kapasitesine sahiptir. Ciltte daha derinlere inmesi, özellikle küçük kıllar için oldukça etkilidir. Dalga boyu uzun olduğundan dolayı, lazerde zorlanan koyu tenliler için de uygundur.

Dünyada en çok kullanılan ikinci sistem olan diode epilasyon, koyu ve açık renkli tenlilerin her ikisi için de uygunluk gösterir. Alexandrite lazer epilasyonun göremediği açık tenli küçük tüyleri, diode lazer epilasyon kısa sürede fark eder.

Lazer epilasyon türleri hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz dilediğiniz her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Diode Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Uygulamanın en büyük avantajlarından birisi, bütün vücuda rahatlıkla uygulanabilir olmasıdır. Ten renginiz ne olursa olsun, diode tüm vücudunuza rahatlıkla uygulanabilir. Lazer epilasyon, genel olarak vücudun şu bölümlerine uygulanmaktadır:

 • Yüz ve kol bölgeleri
 • Koltuk altı bölgesi
 • Genital bölge
 • Bacaklar

Lazer epilasyonun yapım aşamaları, şu şekilde sıralanabilir:

 • Uzman kontrolünde kullanılan cihazdan lazer ışını gönderimi yapılır.
 • İstenmeyen tüylerin köklerine inerek, ışıklar bu alanlara yönlendirilir.
 • Lazer ışınları, kıl kökünde bulunan foliküllere işler. Fazla ısı vermesinin ardından, çıkan kıllar daha cansız olur. Zamanla kıllanma tamamen sona erer.
 • Epilasyon işlemine başlamadan önce, mutlaka temizlik yapmak gerekir.
 • Taranacak bölgeler tespit edilerek, jel sürülür. Sonrasında, lazer yardımıyla hızlıca taranır.
 • İşlem esnasında, kısa süre içinde birçok ışın atışı gerçekleştirilir. İşlemden 15 gün sonra, operasyonun en net etkileri görülebilmektedir.
 • İlk seans sonunda, yaklaşık %30’luk bir kayıp yaşanır. Her seansta bu sayı biraz daha artar.

Diode Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Lazer epilasyon türlerinin herhangi bir zararı bulunmaz. Sadece kıl köklerine hasar vererek, yeninden çıkmalarını önler. Her cilt tipine ve her yaşa uygun içeriğe sahiptir. Güvenli bir yöntem olan lazer epilasyon, bazı özel durumlarda uygunluk göstermez. Bu durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hamile ya da hamilelik şüphesi bulunan kişiler,
 • Kısırlık tedavisi bulunan kişiler,
 • Kılları beyaz ya da sarı renkte olanlar,
 • Yumuşak ya da oldukça az görünen tüylere sahip olanlar,
 • Hormon bozukluğu olan kişiler diode lazer epilasyon yaptırmamalıdırlar.

Diode Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer epilasyon türleri, vücudun her akanına uygulanabilmektedir. Diode epilasyon, genel olarak şu bölümlere uygulanır:

 • Yüz ve kulaklar
 • Ense ve omuzlar
 • Boyun ve kol
 • Koltuk altı ve genital bölge
 • Bacak ve kalça
 • Göbek ve bel
 • Omuzlar ve bikini çizgisi

İşlemin ne kadar süreceği, uygulanacağı bölgeye göre değişiklik gösterir.

Diode Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Uygulandığı bölgeye göre farklılık gösteren Diode lazer epilasyon, genel olarak şu yöntemlere sahiptir:

Diode Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlemin uygulanmasının ardından güneşe çıkılması gerekiyorsa mutlaka 30 faktöre sahip olan güneş kremi kullanılmalıdır. Epilasyon yapılan bölge işlem sonrasında, belli aralıklarla nemlendirilir. Epilasyon bölgesi en az 48 saat süre ile tıraş edilmemelidir.

Diode Lazer Epilasyon Merkezleri

Kıl köklerinin derinine inen diode epilasyon, oldukça hızlı etkisini gösterir.

Yüz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonun en kritik bölgesi yüzdür. Bu noktada bazı durumlara özel olarak dikkat etmek gerekir. Yüz bölgesinde yaşanan tüylenmenin nedeni, genellikle hormonlara bağlıdır. Hormonal olarak yaşanan tüylenmelerde, öncelikle hastalık tespiti yapılmalıdır.

Epilasyon uygulamasıyla eş zamanlı olarak hormon tedavisine de başlanmalıdır. Lazer tipi seçilirken bu alanda dikkatli olunması gerekir. Cilt rengi açık bile olsa, Alexandrite lazer kullanımından kaçınmak gerekir. Diode lazer, yüz bölgesi için en uygun lazer yöntemidir.

Sırt Lazer Epilasyon

Özellikle erkeklerde, sırt bölgesinde aşırı tüylenme sorunu görülebilir. Aşırı tüylenmeler de sıklıkla kıl dönmeleri yaşanır. Kıl dönmeleri hem ağrılı hem de acılı bir sürecin habercisidir. Lazer epilasyon türleri ile sırt bölgelerindeki kıllar kolay şekilde alınır. Sırt kılları, yapıları itibariyle derin ve kalındır. Bu nedenle seçilecek lazerin de derine inmesi gerekir. Diode lazer, derinlere inme özelliği ile sırt epilasyonu için en etkili yöntemdir.

Göğüs Lazer Epilasyon

Göğüs bölgesi, sırt bölgesine benzer özelliklere sahiptir. Bu bölgede, özellikle erkeklerde yoğun kıllanma görülür. Kılları seyreltmek adına lazer tercih edilir. Bu bölge için en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazı diode lazerdir.

Kol Lazer Epilasyon

Kol bölgesinde lazeri hem kadınlar hem de erkekler tercih eder. Kol tüylerindeki yapıya kişiye göre farklılık gösterir. Kol ve omuz bölgesinde genellikle diode lazer tercih edilmektedir. Kol bölgesine uygulanan lazer işlemi, yaklaşık olarak 10 seans sürmektedir.

Bıyık Lazer Epilasyon

Kadınları en çok rahatsız eden tüyler, bıyık bölgesindeki tüylerdir. Bıyık bölgesindeki tüylenmeyi yok etmek adına genellikle Diode tercih edilir. Bu bölgedeki uygulama, yaklaşık 10 seans sürer.

Çene Lazer Epilasyon

Çene bölgesindeki tüylenmeler, hormonal sorunlara dayanır. Bu sorunların en başında polikistik over yer alır. Bu nedenle kişinin önce hormon tedavisi görmesi gerekir. Çenede yaygın tüylenme bulunması durumunda sıklıkla Diode tercih edilir. 10 seanslık bir lazer epilasyon uygulanmalıdır.

Ense Lazer Epilasyon

Enseden sırta doğru tüylenme hem kozmetik hem de temizlik anlamında erkekler tarafından istenmez. Bu bölgede, kadınlarda da tüylenme görülebilir. Bu bölgedeki tüylenmelerde Diode lazer birinci sırada yer alır.

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

Yanaklarda tüylenme, günümüzde erkekler tarafından da tercih edilmemektedir. Erkekler, düz sakal görünümüne sahip olmak istemektedir. Bu nedenle lazer epilasyondan yardım alırlar. Sakal üstü bölgede uygulanan lazer epilasyon 10 seans sürer.

Boyun Lazer Epilasyon

Boyun bölgesi, erkeklerde tıraş bölgesi olarak yer alır. Bu bölgede sivilce ve kıl dönmelerine oldukça sık rastlanır. Tıraş sırasında bu dönme ve sivilceler kanamaya neden olur. Bu sorundan kurtulmak isteyen kişiler, diode lazer yöntemiyle kısa sürede bu sorunu atlatabilir.

Lazer Epilasyon Faydaları Nelerdir?

Lazer epilasyon türleri, kalıcı etkilere sahiptir. Kıl kökünde bulunan pigmentlere etki ederek, kalıcı çözümler üretir.

Lazer Epilasyon Erkek İçin Var Mı?

Günümüzde, lazer epilasyon türleri oldukça gelişmiştir. Kadınlara ek olarak, erkekler de bu yöntemlerden faydalanır. Erkekler lazer operasyonlarını en çok;

 • Ense ve sakal,
 • Sakal üzeri ve göğüs,
 • Sırt ve omuz bölgelerinde tercih eder.

Diode Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler, yorumlara oldukça fazla önem verir. Diode lazer epilasyon yorumları incelendiğinde, ismini kullanılan cihazdan aldığı görülür. Buna ek olarak, diğer epilasyon cihazlarından daha geniş bir alanda kullanılır. Bu cihaz, kılların köküne kadar kolayca iner.

Diode Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Diode lazer epilasyon fiyatları, kişinin kilo yapısına ek olarak, kıl yapısına göre de değişiklik gösterir. Diode lazer epilasyon fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak; Piyasada herhangi bir yetkisi yada eğitimi olmayan kuaförlerde, merdiven altı tabir edilen ancak kendilerini güzellik salonu olarak adlandırılan yerlerde epilasyon yapılmaktadır. İnstağram da, maliyetini kurtarmayacak türde komik rakamlar verilerek müşteri toplanmaya çalışılmaktadır. Lütfen sağlığınızı riske atmayın.

Ege Plus Güzellik Merkezinin Farkı Nedir;

Salonlarda, bir epilasyon cihazı ile hizmet verilmekte iken merkezimde farklı  sistemlerde  çalışan kendilerini ispatlamış 4 cihaz ile hizmet verilmektedir. Cihazların kıl köklerini görmeleri farklıdır ve her cihaz farklı performans gösterir. Kullanılan cihazlarımızın FDA ve CE onayları alınmıştır. Görüşme yapmadan karar vermemenizi rica ederiz.

Kullandığımız epilasyon cihazlarını ve sertifikalarını

gururlar sunarız;