HIFU (Ameliyatsız Yüz Germe) Nedir?
Açılımı High Intensity Focused Ultrasound olan HIFU uygulaması Türkçe karşılığı olarak Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason tedavisi olarak bilinmektedir. Yüksek yoğunluklu odaklanmış fokuslu ultrason tedavisi olan hifu; cildi güvenli bir şekilde geren ve yüzü gençleştiren bir uygulamadır.

Fokuslu Ultrason Tedavisi Nasıl Etki Eder?
Hifu 3D hifu cihazı sayesinde ses dalgaları ile cildin istenilen katmanına odaklanılabilen bir uygulamadır. Böylece istenilen bölgede ısı oluşturulur. Deriye zarar vermeyen bu uygulama ciltte sıkılaşma için kolajen dokusunu uyarır ve onarımını sağlar.

3D HIFU Nasıl Uygulanır?
3D HIFU cihazı , cildin farklı katmanlarına etki etmek için ultrasonik enerji kullanır. Her www.cicisex.net ultrason etkisi, fibroblastların daha fazla kolajen üretmesine ve cildin orijinal elastikiyetini yenilemesine izin vermek için belirli cilt katmanları üzerinde hareket edecektir. Sonuç olarak, bu odaklanmış ultrason uygulamasından 1xbet sonra cilt daha sıkı ve daha tonlu olacaktır. Önceki sürümlerden daha gelişmiş olan 7D HIFU makinesi acısız etkileri sayesinde birkaç derinliğe dokunmanıza olanak tanır. Sarkan cildiniz, belirginleşen gıdınız varsa ve ameliyat olmaktan korkuyorsanız, ameliyatsız yüz germe (hifu) uygulaması etkili yöntemlerden biri olarak sizin için ideal olabilir.

HIFU cildin farklı katmanlarına derinlemesine enerji iletilerek uygulanır. Milimetrik ısı enerjisi SMAS, dermis ve epidermis gibi tabakalara iletilir. Bu katmanlara 65 ° C ve 70 ° C değerlerinde sıcaklık verilir. Farklı derinliklere farklı başlıklar sayesinde erişilir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması Kimlere Uygulanabilir?
Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi, yüz ve çevresinde sarkmalar meydana gelen herkese rahatlıkla uygulanabilir. Fokuslu ultrason tedavisine detaylı muayene sonrası verilmesi gereken bir karardır. Ortalama 40-65 yaşlarında ciltte kolajen etkisi kendisini kaybetmeye başlar, ardından ciltte sarkmalar ve gevşemeler meydana gelir. Bu yaşlardan sonra yapılan işlemlerde gevşemeler fazlasıyla belirgin olduğu için 40-65 yaş grubunda daha belirgin sonuçlar alınır. 18 yaşını dolduran ve kaşları düşmüş biri de hifu uygulamasından faydalanabilir ancak 18 yaşında yüz sarkıklığı şikayetiyle gelen hastalara kesinlikle hifu uygulaması önerilmemektedir.

Daha Genç Bir Görünüm İçin Erkeklerin de Tercihi Hifu
Erkekler de yüzündeki kırışıklıklar ve yaşlılık belirtilerinden kurtulmak için ameliyatsız yöntem olan hifu uygulamasından faydalanmaktadır. Yaşlılık belirtilerini ortadan kaldıran hifu uygulaması erkeklerde genel olarak şu bölgelerde uygulanmaktadır:

Erkekler için Hifu bölgeleri (Öne Çıkanlar)

Gıdı bölgesi
Karın ve göbek çevresi
Yüz
İç ve dış bacak
Kolların iç bölgesi
Karın bölgesi
Fokuslu Ultrason Tedavisinin Faydaları
Cerrahi olmayan HIFU uygulamasının avantajları şunlardır;

Klinik olarak onaylı bir uygulamadır.
Güvenli ve konforludur..
İşlem bittikten sonra sosyal hayata dönülebilir.
Etkinliği uzun yıllar boyu sürer.
Üç farklı karşıtı ile farklı deri katmanlarına etki etme konusunda başarılıdır.
Deride yaralanmaya neden olmaz, iz kalmaz ve renk değişikliği oluşmaz.
Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olduğundan anesteziye ihtiyaç duyulmaz.
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ameliyatsız yüz germe işlemi ciltte hafif pembelikler oluşması gayet normaldir. İşlem sonrasında uygulanan bölgeye estetisyenlerimiz tarafından verilen krem uygulanarak cildiniz sakinleşir ve iz kalmaz.

İşlemden sonra güneş koruyucu ve nemlendirici kremler kullanmalısınız.
Sıcak duş, hamam, sauna gibi sıcak uygulama alanlarından uzak durmalısınız.
İyileşme süreci boyunca ciltte hassasiyet olabilir.
Ödemin artmaması adına birkaç gün başınızı yüksek tutarak uyumanız gerekmektedir.

Kaş Kontür, kaşlar ve mimiklerin ifade edilmesi için yüzdeki en önemli yerlerden biridir. Her insanda farklıdır.  Bir kişinin kaşlarına bakarak kolayca sinirli, mutlu, kızgın ya da üzgün olduğuna dair duygusal çıkarımlar yapılabilir. Yani kaşlar için bir anlamda duyguların ve karakterin ifade şekli denilebilir. Her kadının kaş şekli birbirinden farklıdır.
Rengi, gürlüğü, şekli, yüze uygunluğu ya da kavisi değişik hallerde olabilir. Kimi durumlarda da kaşlar istenilen belirginlikte olmayabilir ya da çok seyrek gözükebilir. İşte böyle bir durumda kurtarıcı olarak, doğal ve kalıcı makyaj yöntemlerinden biri olan kaş kontürüne başvurulur.
Öncelikle kaşları istenilen şekle getirme; yüze uygunluk, belirginlik, gürlük vs. durumlarına uygun hale getirme işlemi olan kaş kontürü evde tek başına uygulanabilen bir yöntem değildir. Kaş kontürü en az 2 yıl dayanıklı olmak üzere, mutlaka uzman bir kişi tarafından uygulanmalıdır.

Görüşmek üzere….

Değerli ziyaretçilerimiz,

Daha önceki yazılarımızda kısaca EMS olarak adlandırılan teknik olarak düşük elektriksel akımların verildiği sistem hakkında bilgilendirme yapmıştım. Yaklaşık 3 aydır kullandığımız sistem çok güzel geri bildirimler almamızı sağladı. Ancak sistem tek başına istenilen performansı veremiyor.Yeme içmeye dikkat etme, yürüyüş ve spor yaparak desteklenmelidir. sistemi uygulamalarından sonra karın kaslarının güçlendirildiği, düz bir duruş saylandığı gözlemlenmiştir.

saygılarımızla.
saygılarımızla.emi uygulamalarından sonra karın kaslarının güçlendirildiği, düz bir duruş saylandığı gözlemlenmiştir.

saygılarımızla.