Hydrafacial

Hydrafacial, ablatif şekle sahip olmayan cilt yüzey kaplamasıdır. Tedavi şekli doğru uygulandığında, genel olarak şu noktalara iyi gelir:

 • İnce çizgilerin kaybolmasına ek olarak kırışıklıklar da giderilir.
 • Tıkanmış ve büyümüş gözenekler eski haline döner.
 • Yağlı ciltlerde sebum azalır.
 • Kahverengi lekelerin görünümü gözle görülür şekilde azalır.

Çok amaçlı olarak kullanılan bir cihaz olduğundan, son yıllarda popülaritesi giderek artmaktadır. Ölü deri hücrelerini temizlemeye yarayan hydrafacial cildi oksijenli vitamin içeren bir madde ile temizler.

Kullanılan sıvı, cildin kolay şekilde soyulmasını sağlar. Bununla birlikte, cildi tüm ölü hücrelerinden temizleyen Vorteks teknolojisinden de faydalanır. Vorteks teknolojisi kapsamında, vakum kullanılmaktadır. Cilt soyma ucu ve vakum emişi bir araya geldiğinde, cilt yenileyici bir işlem ortaya çıkar.

Hydrafacial Fiyat

Hydrafacial seans fiyatlarımız 300 TL’den başlamaktadır. Seansta size en uygun olan cilt uygulaması yapılmaktadır.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hücrelerin yenilenmesini ve metabolizmanın hızlanmasını sağlayan Hydrafacial uygulaması, son derece kolay aşamalara sahiptir. Uygulama aşamalarını, şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Uygulama yapılacak kişinin cilt tipine uygun olarak bir solüsyon seçilir.
 • Cilt yüzeyinin yanında gözenekler de yumuşatılır.
 • Vakum uygulamasının ardından, cilt derinlemesine temizlenir.
 • Cilt tipine uygun olarak seçilen temizleyici, cilde uygulanır.
 • Makineye radyo frekans özelliğine sahip başlık takılarak işlem başlatılır.
 • Cilde enjekte edilen maddelerle cildin onarılması hızlanır.
 • İşlem sonrasında, şok etkisi yaratan solüsyon kullanılır.
 • LED terapisi yardımıyla gözenekler sıkılaşır.

Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Cilt gözeneklerinin kapanma nedenleri, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Çevresel faktörlerin etkisi,
 • Yanlış kozmetik uygulamalar,
 • Uzun süre güneşlenme,
 • Cilt tipine uygun olmayan ürünlerin kullanımı cildi yorar.

Cilt gözeneklerinin kapanması sonucu, cilt hava alamaz ve nemliliğini kaybeder. Bunun sonucu olarak, ciltte ilk yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Uygulama süreci ve sonrası, oldukça konforlu olan uygulama sayesinde bu tür sorunlar yarım saat gibi kısa bir süre içinde çözüme kavuşur.

Cildin derinlemesine temizlenmesinin ardından, vakumlu başlık yardımıyla serumlar cilt altına pompalanır. Ardından, farklı LED tipleri kullanılarak, istenmeyen lekeler yok edilir. Gerekli durumlarda peeling uygulamalarından da yardım alınabilir.

Cildin kaybettiği görünümü geri kazandıran uygulama, 30 içinde istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlar. Ağrısız ve acısız bir yöntem olmasının yanında, kolay uygulanabilir olması, tercih edilmesinde önemli bir etken olarak öne çıkar. Yenilikçi özellikler taşıyan uygulama sayesinde, kaybettiğiniz görünümü geri kazanabilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımı Yöntemleri

Yaşlanma karşıtı bakım yöntemlerinden en etkilisi olan kameralı Hydrafacial, akne ve leke tedavisine ek olarak cilt yenileme tedavisinde de etkin olarak kullanılan bir işlemdir. Cihaz, vakum yöntemini de kullanarak cildi derinlemesine temizler.

Enjeksiyon gibi ek yöntemler içermediğinden, ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Gelişmiş Vortex teknolojisi, cilde zarar vermeden yenilenmesine destek olur. Bu sayede, daha sağlıklı ve parlak görünümlü cilde kavuşmanızı sağlar.

Bu yöntemi kullanarak, aynı anda şu işlemler gerçekleşir:

 • Cildin derinlemesine temizliği,
 • Cildi soyma ve yenileme işlemleri,
 • Nemlendirme işlemine ek olarak uygulanan antioksidan koruma işlemi yapılır.

Cildin en alt katmanına inen Vortex başlığı, cildi mikroskobik düzeyde soyar. Ardından tüm ölü hücreler temizlenir. Fazla yağ ve sebumlardan arındırılan cilt, ince çizgi ve kırışıklıklardan kurtulur. Hazırlanan özel serumlar sayesinde, cilt leke ve renk eşitsizliklerinden korunur.

Tüm işlemlerin tek bir seans halinde uygulanması, pratik bir kullanım sağlar. Bakım işlemi daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleşir. Bakım işlemlerinin hızlı olması, kişilerin en aradığı özellikler arasında yer alır.

Cilt bakımlarının etkili olması adına, uzman kişilerin gözetiminde gerçekleşmelidir. Cilt bakım türleri hakkında en net bilgiyi edinmek için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hydrafacial Uygulama Avantajları

Uygulama birçok avantajı bünyesinde barındırır. Hydrafacial uygulamaları, genel olarak şu avantajlara sahiptir:

 • Her yaştan kişiye uygulanmasının yanında, her cilt tipi için uygunluk gösterir.
 • Operasyon esnasında ya da sonrasında herhangi bir acı ya da ağrı hissettirmez. Bu duru, oldukça konforludur.
 • Cildi tahriş etmeyen ve kızarıklık yapmayan bir yapısı bulunur.
 • Ciltte şişlik ya da ödeme sebep olmaz.
 • Derinlemesine bir temizlik sağladığından, uzun süre aynı konforda kullanılma imkanına sahiptir.
 • Uygulama sonrasında, yüz oldukça pürüzsüz bir görünüm kazanır.
 • Cildin nefes almasını sağlayarak sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Akne ve siyah nokta oluşumunu engeller.
 • İnce çizgi ve kırışıklıkların yok edilmesini sağlar.
 • Cildin nem dengesini istenen seviyede tutar.
 • Cildin elastikiyet yapısını korur.
 • Yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir süre içinde sona erer.
 • Her mevsim uygulanabilir bir özelliğe sahiptir.

Hydrafacial Kaç Seans Uygulanmalı?

Cildin yenilenmesi adına, beslenmesi ve nemlenmesi gerekir. Bu şekilde cildin yenilenmesi daha kısa sürede gerçekleşir. İşlem uygulanan kişi, henüz operasyon bitiminde daha yumuşak ve ışıldayan bir cilde sahip olur. Gençleşen cilt yapısı, elastikiyetini de korur.

Hassas cilt tipleri de dahil olmak üzere, herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilir. Her mevsim kullanım için uygunluk gösterir. Her yaştan kadın ve erkek, ihtiyaçları dahilinde bu yöntemden faydalanır.

İlk seansta gözle görülür bir değişiklik yaratması, kişileri memnun eder. Tedavi amaçlı olarak uygulanan işlemlerde, bir hafta arayla toplam 6 seanslık bir kür uygulanır. Kozmetik amaçlı uygulamalarda, ayda bir defa yapılması yeterlidir. Bu şekilde cildin nemli ve sıkı görünümü, yıl boyu devam eder.

Sürekli canlı ve sağlıklı olan cildiniz, her mevsim parlak görünür. Uygulama sonrasında, ek bir bakıma ihtiyaç duyulmaz. İşlem sonrasında en önemli nokta, ilk gün yüzün yıkanmamasıdır. Kişi isterse ilk gün makyaj yapabilir.

Hydrafacial Kimlere Uygulanabilir?

Dört mevsim her cilt tipine uygulanan hydrafacial, cilt bakımını ve temizliğini yaptırmak isteyen kişilere tavsiye edilmektedir. Her yaş grubu kişiler cilt ihtiyaçları doğrultusunda bu cilt bakım tekniğinden yararlanabilir.

Hydrafacial Hangi Durumlarda Etkilidir?

Uygulama, her yaş grubundan kişiye uygulanır. Erkek ya da kadın olmasının herhangi bir farklı bulunmaz. Uygulama, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir. Cilt üzerinde oluşan sivilce, leke, kırışıklık ve sebumların giderilmesinde oldukça etkilidir. Daha temiz ve sağlıklı bir cilde kavuşmak isteyen kişiler, hayal ettiği cilt bakımına bu yöntemlerle kavuşur.

Hydrafacial Kaç Seans Önerilir?

Teknolojik gelişmelerin sonucu olan uygulama, kişilerin cilt bakım ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir. Seans sayısının ne kadar olacağı ve süresi, cildin ihtiyacı oranında belirlenir. Ortalama olarak 3 ile 6 seans arasında değişiklik göstermektedir.

Hydrafacial Yaptıranların Yorumları

Günümüzün en önemli cilt bakım tekniklerinden birisi olan Hydrafacial, vakumlu vortex başlığı sayesinde derinlemesine temizlik sağlar. Her türlü cilt bakım tedavisinde aktif olarak kullanılmaya uygunluk gösterir. Aşamalar halinde uygulanması etkilerinin daha kalıcı olmasını sağlar.

Öncelikle cildin temizlenmesi işlemi gerçekleşir. Ardından, kolajen tetikleyici maddeler cilde gönderilir. Bu şekilde, cilt rahat bir şekilde nefes alır. Uygulama hakkındaki yorumlar incelendiğinde, kişilerin oldukça memnun kalmış olduğunu görebilirsiniz.

Hydrafacial kaç seans yapılır?

HydraFacial kaç seans uygulanır? Cilt ihtiyacına göre veya ideal tedavi 1 hafta ara ile 4-6 seanstır. Sonucu korumak için ayda bir kez tekrarlanması önerilir.

Hydrafacial Fiyatları 2022

Cilt bakımı fiyatları, her yıl yeniden güncellenir.  Güncel fiyatlar doğrultusunda, kişiler cilt bakımı yaptırmaya karar vermeden bilgi sahibi olabilir. Cilt bakım tekniklerinden faydalanmak isteyen kişiler, öncelikli olarak fiyat bilgisi hakkında araştırma yapar. Sonrasında tetkik yaptırmak için uzman kişilere başvurur.

Hydrafacial etkisi ne kadar sürer?

HydraFacial genellikle dört adımdan oluşur: temizleme ve peeling, glikol peeling, ekstraksiyon ve serum enjeksiyonu. Dört adımın tümü cildi derinlemesine temizlemeye ve yenilemeye yardımcı olur. Ortalama olarak 25 dakika ila 90 dakika sürer. Hiçbir yan etkisi yoktur ve iyileşme süresi gerektirmez.

Hydrafacial mi Dermapen mi?

Dermapen de çok etkili olmasına rağmen, esas olarak gözenekleri tedavi etmek için değil, yara izi giderme ve cilt gençleştirme için kullanılır. Bu nedenle eğer sorun gözeneklerle ilgiliyse Hydrafacial uygulanmalıdır.

Hydrafacial Fiyatları

Özel planlanan bir hydrafacial cilt bakımı cilt yenileme, cilt temizleme ve cilt bakım ortalamaları 300 TL den başlamaktadır. 

Tetkikler esnasında kişinin cilt tipi hakkında, detaylı analizler gerçekleştirilir. Karar verilen cilt bakım türüne uygun olarak fiyatlandırma yapılır. Hydrafacial hakkında daha net bilgiler almak isterseniz dilediğiniz zaman bize başvurabilirsiniz. Hydrafacial fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

 Kullandığımız cihazlardan bazıları;