Genel Müşteri Soruları

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Nedir ?

Microblading Japon tekniği el metodu olarak bilinen kalıcı makyaj kaş yapımında dünyadaki son nokta olan Kalıcı Makyaj (Micropigmentation) tekniğidir.Microblading uygulaması kesinlikle elektrikli,pilli yada kablolu bir alet cihaz ile yapılmaz .Özel bir kalem yardımı ile ve tamamen teknik bilgi ve tecrübe ile yapılır .

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Kaç Seans Yapılır ?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması tecrübeli ve Profesyonel bir elde ” 1 Seansta” Biter .25-30 gün sonra Kontrole gelinir .İhtiyaç halinde yapılan çizgilerde eksilmeler var ise sadece eksik olan bölgelere uygulama yapılır.

Herhangi bir eksilme vs .yok ise kesinlikle laf olsun diye uygulama yapılmaz.Gereksiz yapılan uygulamalar hem cilde zarar verir daha fazla tahribat oluşur ve pigmentin boyanın cilt altında yayılmasına ve renk dönüşümünde kötü olmasına sebebiyet verir.

Bu noktada görünüm olarak eski yöntem olan kaş kontürü uygulamasından hiçbir farkı kalmaz.Doğal olsun diye yaptırdığınız uygulama hüsran olur.Dolaysıyla Uzman seçerken dikkat etmek gerekir

Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflamada Sonuçlar Kalıcı Olacak mı?

Teorik olarak duvarı parçalanan yağ hücresinin kalıcı olarak yok olduğu varsayılır. Ancak yeni yağ hücresi oluşumunu engellemez, tedaviden sonra tekrar yağ birikmemesi için dengeli beslenme ve egzersizin devam ettirilmesi gerekir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri nasıl etki eder?

Bölgesel zayıflama yöntemleri, depo edilmiş yağ hücrelerinin hücre yapısını çeşitli teknolojiler ile bozulmaya uğratır. Bu bozulma neticesinde vücut bu yağ hücrelerini ileride kullanamayacağı için lenf ve kan dolaşımı marifeti ile vücuttan atar. Bozulmuş bir yemeği daha fazla buz dolabında tutmayıp çöpe atmanız gibi.

Lazer Epilasyonda kaç seans gelmem gerekir?

Lazer ışığı anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif olmazlar. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulama gerekecektir. Kalıcı bir çözüm, ancak birkaç lazer epilasyon seansından sonra elde edilir.

Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir.

Ortalama olarak çoğunlukla 4-6 lazer epilasyon seansı yeterli olmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında cilt tipine göre doz seçimi yapılır. Bu sayede kıl köklerine etki edecek ama cilde zarar vermeyecek güçte çalışılarak en kısa sürede tedavinin bitirilmesi amaçlanır. Herkesin vücut yapısı ve hormonal seviyeleri, cilt tipi farklı olduğu için lazer epilasyonda sonuca ulaşmak için gereken süre kişiden kişiye değişir. Seanslar kılları anajen (büyüme) safhasında yakalamaya uygun sürelerde tekrarlanır.

Lazer epilasyonda her seans kaç dakika sürmektedir?

Kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber, çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazımız ile yüz 5-10 dakikada, bıyık 1-2 dakikada, bacaklar veya erkek sırtı gibi büyük bölgeler ise 30-60 dakika gibi kısa sürelerde tedavi edilir.

DERMATERAPİ (Dermo Maso) NEDİR ?

Dermaterapi ; Biyolojik kök hücre ve büyüme faktörlerinin cilt üzerine dermapen ile (gençlik kalemi) uygulanmasıdır.
Biyolojik  kök hücre ve  büyüme faktörleri sayesinde cilt altındaki kollajen ile  elastin fibrillerin üretimi artar.
Böylece yeni hücre oluşumu  tetiklenir ve cilt yenilenip, tazelenir.

Dermaterapi Uygulama Alanları 

Genişlemiş gözenekler

İnce çizgi ve kırışıklıklar

Esneklik kaybı

Akne ve suçiçeği izleri

Çatlaklar

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz..