Akne Skarı Nedir?

Akne sıkarları akne lezyonlarının iyileşirken yerlerinde bıraktıkları değişik şekil, büyüklük ve renkte olabilen izlerdir. Her bir izin kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Sıkarların farklı özellik taşımalarından dolayı tedavilerde optimum sonuca ulaşmak için her bir lezyon için tedavi seçeneklerinin sıkarın tipine göre belirlenmesi gerekmektedir. Akne ve Sıkar Tedavisi‘nde ultra etkili bakım anti aging akne ve leke bakımı yer almaktadır.

ANTI-AGING ANTI-AKNE ANTI-LEKE IÇIN KARBOKSI TERAPI ULTRA BOHR ETKILI BAKIM

Ultra Bohr etkisi ile hücreler arasındaki oksijen dolaşımının ekstra artısını sağlayan Karbondioksit sayesinde; günesin bıraktığı lekeler, ciltteki akne, sivilce izleri, eskiyen kolajen tabakası, çevresel ve genetik pek çok faktörün olumsuz etkisini çok kısa sürede ortadan kaldırmakta ve tek uygulama sonrasında dahi cilde parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırmaktadır.

Cildin derin katmanlarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlar. Bu nedenle Akne izlerinde, kesi izlerinde en uygun tedavi seçeneklerindendir. Fraksiyonel CO2 Lazer ile cildin alt tabakalarına doğru, minik yanık sütunları oluşturur. Bu ince çizgi şeklindeki yanık alanları minik kabuklanarak 2 hafta içinde iyileşir. Bu şekilde hem üsteki cilt soyulmuş ve yenilenmiş olur, hem de kollejen artar. Bu şekilde izler azalır. Fraksiyonel lazer, izlerin cilde daha uyumlu hale gelmesini sağlar.