İpek Kirpik

İpek Kirpik

ipek kirpik, ipek kirpik uygulaması, ipek kirpik torbalı, ipek kirpik izmir
ipek kirpik

Hangi kadın uzun, kıvrık ve belirgin kirpiklere sahip olmak istemez ki? Güzel kirpiklerin bakışları ne kadar etkilediğini söylemeye ise gerek bile yok. Ancak rimeli, kıvırıcısı, serumu, takma kirpiği derken hiçbir ürün istenilen sonucu vermediğinde imdada kalıcı yöntemler yetişiyor. Son moda ipek kirpik uygulamasını masaya yatırıyoruz.

Uzun, yoğun, hacimli ve kıvrık kirpikler birçok kadının rüyalarını süslüyor. Bunun için kirpik serumları, aktardan alınan doğal yağlarla yapılan karışımlar, çeşit çeşit rimel deniyor; yine de istediğiniz sonuca ulaşamıyorsanız; ipek kirpik yöntemi sizin için uygun olabilir.

İpek kirpikle istediğiniz uzunlukta, yoğunlukta ve hatta modelde kirpiklere sahip olabiliyorsunuz. Örneğin dış kirpiklerin daha uzun olduğu kanat modeli, ülkemizde en çok tercih edilen model.

Peki neredeyse her köşe başında uygulanan ipek kirpik yöntemi nedir?
İpek kirpik uygulaması, hayvan kıllarından ya da sentetik maddelerden elde edilen tekli yumuşak kirpiklerin özel bir yapıştırıcıyla tek tek kişinin kirpiğinin dibinden yapıştırılması aslında. Böylece kirpik sayısı neredeyse iki katına çıkıyor, bu eklemeler uzun ve kıvrık olduğu için de bakışlarınız değişiyor. Uygulamanın süresi ise yaklaşık 1 saat.

“Ee çok iyiymiş” diyorsanız, şimdi bir de diğer yönden bakalım.
Bu eklemelerin maalesef ömrü 1 ay ile 3 ay arasında değişiyor. Her ay gidip düzeltme, ekletme yaparsanız süre azıcık daha uzuyor ama maalesef 3 ayı pek geçemiyor. Kirpik gibi bir ortamda fazla uzun kalamayan bu eklemeler her fırsatta kirpiğinizden ayrılıyor ve sonunda yine kendi kirpiklerinizle baş başa kalıyorsunuz.

Ayrıca küçük (!) yasakları da göz önünde bulundurmalısınız.
İpek kirpik taktırdığınızda rimeliniz, eyelinerınız, kirpik kıvırıcınız ve göz kaleminizle vedalaşmanız gerek. Yağlı göz makyaj temizleyicileri, ovalayarak makyaj çıkarma, göz kremi, sıcak duş ve sauna da ipek kirpiklerin yapıştırıcısını gevşeten ve dökülmelerine neden olabilen durumlar. Ayırca gözyaşının zarar verme ihtimali nedeniyle ağlamak da tavsiye edilmiyor.

“Eeeh, o neymiş ya öyle” demeden bir daha düşünün.
Fazla makyaj yapılmayan yaz ayları için, her sabah makyaj yapmaya fırsat bulamayan ancak makyajlı görünmek isteyenler için ve nişan-düğün gibi özel dönemler için ideal olan kirpik; doğru ellerde yapılırsa bağımlılık yapacak kadar harika bir sonuç çıkarıyor.

İpek kirpik kendi kirpiğinizi döker mi?
İpek kirpikle ilgili en yaygın inanış kişinin kendi kirpiklerini de döktüğü yönünde. Uzmanlara göre yapışkan eridiğinde ipek kirpik düşüyor, ancak kendi kirpikleriniz yapışkanlı değil; yani döküldüklerinde eskisi gibi oluyor. Ancak uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa, çok ovuşturur ya da takma kirpikleri elinizle çekiştirirseniz kendi kirpiklerinizin de dökülme ihtimali var.

Yaptırmaya karar verdiğinizde unutmamanız gerekenler:

 • Öncelikle alerjik bir göz yapısına sahip olmamanız gerekiyor, kullanılan yapıştırıcı gözünüzü rahatsız edebilir.
 • Lens kullanıyorsanız, ipek kirpiğin bir zararı yok. Ancak yaptırmaya giderken çıkarmalısınız.
 • İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra 48 saat su değdirmemeniz öneriliyor.
 • İlk günler çok önemli. Oynamak, su değdirmek ya da yüzüstü uyumak gibi faktörler kirpikleri kalıcı olarak yamulta biliyor, birbirine karışmalarına neden olabiliyor.
 • Sonrasında da yüzünüzü yıkarken, makyajınızı çıkarırken ve duş alırken göz çevrenize olabildiğince az su değdirerek nazik hareketlerle temizlemelisiniz.

Yukarıda belirttiğimiz yasakları tekrar hatırlatmaya gerek yok; ayrıca özel günlerde yasağı delebilir, rimel kullanabilirsiniz. Tabii bu kirpiklerinizin ömrünü kısaltacaktır.

Sonuç olarak uzman ellerde yaptırıp, bakımına dikkat ettiğiniz sürece ipek kirpiğin bir sakıncası yok.

etiket; ipek kirpik fiyatları 2019, ipek kirpik izmir, ipek kirpik çeşitleri, bornova ipek kirpik, ipek kirpik bornova  izmir bornova ipek kirpik, kirpik uygulamaları


Geç olmadan bizimle tanışın

Güzelliğiniz için yanlış yerlere gitmeden önce bizlerle tanışın, güzelliğinizi emin ellere emanet ediniz.


Mükemmel Sonuç

Sonsuz ve kusursuz güzellik için elini sende çabuk tut


Tavsiye

Memnuniyetinizi dile getirin ve bizleri tavsiye etmekten çekinmeyiz.İpek Kirpik

Formu doldurunuz biz sizi arayalım.

Diğer uygulamalarımız için hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.


  WhatsApp chat
  Telefon
  Konum