Medikal Cilt Bakım

Selülit ve Çatlak Tedavisi

Medikal Cilt Bakımı

Cildimizdeki gözenekler, zaman içerisinde yağ bezlerinin salgıları, hücre yenilenmeleri, sigara, toz gibi çeşitli etkenler sonucunda tıkanırlar. Gözeneklerin tıkanması sonucu yeterli oksjeni alamayan hücreler ciltte donuklaşma ve lekelenmelere yol açarlar. Bu noktada cildin canlılığını tekrar kazanması, ciltte biriken yağ, ölü hücre, siyah nokta ve makyaj artıklarının ciltten uzaklaştırılması için medikal cilt bakımına ihtiyaç duyulmaktadır.

torbalı medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünler ile yapılmakta olup, cildin canlı ve parlak görünmesini, cilt gözeneklerinin açılmasını, toksinlerin atılmasını ve hücrelerin ihtiyacı olan oksijeni almasını sağlar.

Cilt Bakım Süreci

Cilt bakımında en önemli nokta cilt analizinin yapılarak cilt tipinin ve cilt ihtiyaçlarının belirlenmesidir.Cilt analizinden sonra cilt tipine uygun cilt bakım ürünleri kullanılarak uygulama yapılmalıdır.

İlk olarak cilt; yağ, makyaj artıkları, sebum gibi maddelerden temizlenir. Hafif bir bitkisel soyma (peeling) işlemi ile gözeneklerin tıkanmasına neden olan ölü hücreler ciltten uzaklaştırılır. Buhar terapi cilt yumuşatılır ve gözeneklerin açılması sağlanır.Siyah noktalar ciltten uzaklaştırıldıktan sonra, dezenfeksiyon sağlanmış olur. Son aşama olarak nemlendirici ve besleyici krem ya da maske uygulanarak işlem tamamlanır.

Cilt Bakım Sonuçları

 • Cilt yüzeyindeki ölü hücreler, yağlar, makyaj artıkları ciltten uzaklaştırılır.
 • Cilt gözeneklerinin açılması sağlanarak, cildin ihtiyacı olan oksijeni alması kolaylaştırılır.
 • Ölü hücrelerin ciltten atılması sonucu, yeni hücre sentezi sayesinde cilt yenilenmesi sağlanmış olur.
 • Cildin ihtiyacı olan nem ve besin krem ya da maske uygulanarak sağlanır.
 • Lifting etkisi yaparak sıkılaşma ve daha genç bir görüntü elde edilir.

Cilt Bakımının Önemi

Cildimiz mutlaka korumamız gereken bir organdır.Sigara, toz, makyaj gibi çeşitli dış faktörlerden dolayı cildimiz daha çabuk yaşlanmakta ve deforme olmaktadır.Canlı, genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsak cilt bakımını bir lüks olarak görmemeli, aksine 3-4 haftada bir kez profesyonel cilt bakımı yaptırmalıyız.

Unutulmamalıdır ki cilt kendini ayda 1 kez yenilemekte ve ölü hücreler cildin dış yüzeyine itilerek, gözeneklerin tıkanmasına yol açmaktadır.Tıkanan gözenekler cildin ihtiyacı olan oksijeni karşılayamamasına, lekelenmelere ve matlaşmaya neden olur. Cilt canlılığını ve parlaklığını kaybederek, yaşlanma süreci hızlandırılmış olur.

Etiket; medikal cilt bakım, medikal cilt bakım torbalı, medikal cilt bakım izmir, torbalı medikal cilt bakımı, izmir medikal cilt bakım, izmir cilt bakımı tavsiye 2018, medikal cilt bakımı fiyatları izmir, medikal cilt bakımı aşamaları, en iyi cilt bakımı


Geç olmadan bizimle tanışın

Güzelliğiniz için yanlış yerlere gitmeden önce bizlerle tanışın, güzelliğinizi emin ellere emanet ediniz.


Mükemmel Sonuç

Sonsuz ve kusursuz güzellik için elini sende çabuk tut


Tavsiye

Memnuniyetinizi dile getirin ve bizleri tavsiye etmekten çekinmeyiz.Selülit ve Çatlak Tedavisi

Formu doldurunuz biz sizi arayalım.

Diğer uygulamalarımız için hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.


  WhatsApp chat
  Telefon
  Konum